Greatest story ever told.

Greatest story ever told.

Cassiuksen tehtävä on keksiä ainutlaatuisia ideoita.

Ideoita paitsi markkinointiin, viestintään ja sponsorointiin, niin myös tuotteisiin ja palveluihin.

Ainutlaatuisen idean tulee olla mieleenpainuva oivallus ratkaisuksi asiakkaan ongelmaan.

Ideoiden pitää olla niin hyviä ja toteutettu niin hyvin, että ne jäävät heti mieleen. Koska kun ne jäävät heti mieleen, ei niitä tarvitse toistaa tolkuttomia määriä.

Cassiuksen ovat perustaneet ja sen omistavat Suomen palkituimmat luovat suunnittelijat. Huippuideat ovat ja tulevat olemaan meille kaikki kaikessa. Kokemuksemme ansiosta ne syntyvät nopeasti ja siksi järkevin kustannuksin.

Me olemme kaikki totisia poikia ja tyttöjä, emmekä pidä turhista vitseistä.

ilta-sanomat

iltasanomat kupla cassius
KUPLA -
erilainen uutislähetys
»

ilta-sanomat

ilta-sanomat cassius
ilta-sanomien maksuton uutissovellus
»

Stadion säätiö

olympiastadion cassius
OlympiaStadion uudistuu - markkinoinnin hoitaa cassius
»

HJK

hjk cassius
JALKAPALLO-KULTTUURIA EDISTÄMÄSSÄ VUODESTA 2011
»

ilta-sanomat

ilta-sanomat cassius
näköislehti-
kampanja
»

ruotsi-ottelu

ruotsi-ottelu cassius
imagouudistus maailman vanhimmalle maaottelulle
»

nelonen pro

nelonen rallienglanti cassius
rallienglanti
is bäk
»

Palvelut

Markkinointi & mainonta

Meillä on yli viidenkymmenen mies- ja naistyövuoden sekä yli neljänkymmenen alan pääpalkinnon kokemus markkinoinnin ja mainonnan suunnittelusta. Suunnittelemme ja toteutamme ideoita ja konsepteja universumin kaikkiin eri kanaviin.

Strateginen suunnittelu

Olemme asiakkaidemme strateginen kumppani. Se tarkoittaa, että toimintaamme ohjaa asiakkaan liiketoiminnan pitkäjänteinen ja kestävä kehittäminen sen kaikissa eri olomuodoissa.

Viestintä

Lehdistöviestintää, kriisiviestintää, sisäistä viestintää ja mitä näitä nyt on. Lisäksi olemme kovia poikia suunnittelemaan ansaitun median toimenpiteitä.

Sponsoroinnin hyödyntäminen

Urheilu ja kulttuuri ovat täynnä tunteita, niiden markkinointi ei. Missiomme on tuoda urheiluun ja taiteeseen liittyvä intohimo sekä tunne täysillä mukaan niihin liittyvään markkinointiin ja hyödyntämiseen. Myös yhteiskuntavastuu on lähellä sydäntämme.

Design

Teemme graafista suunnittelua painettuun ja digitaaliseen mediaan. Yritysilmeiden, visuaalisten identiteettien, logojen ja tunnuksien suunnittelussa yhdistämme luovan ajattelun tarkkaan ja harkittuun kädenjälkeen.

Tapahtumat

Omaamme laajan kokemuksen tapahtumien toteuttamisesta ja markkinoinnista. Olemme olleet mukana järjestämässä mm. Suomen Urheilugaalaa - valtakunnan suurinta gaalatapahtumaa - jo usean vuoden ajan.

Ihmiset

Eija Anteroinen

asiakkuusjohtaja
EIJA.ANTEROINEN@CASSIUS.FI
+358 40 043 3603

Axa Fahler

Copywriter
AXA.FAHLER@CASSIUS.FI
+358 50 310 0667

Hermanni Kanerva

Art Director
hermanni.kanerva@cassius.fi
+358 50 341 8203

Heikki Laakso

Toimitusjohtaja
heikki.laakso@cassius.fi
+358 40 060 8838

Erkko Mannila

Luova johtaja
erkko.mannila@cassius.fi
+358 50 310 0612

Vesa Markonsaari

Ad-assistentti
vesa.markonsaari@cassius.fi
+358 40 514 3268

Maija Nikkonen-Hilli

Projektijohtaja
maija.nikkonen-hilli@cassius.fi
+358 44 088 3997

Timo Simonen

Asiakkuusjohtaja
timo.simonen@cassius.fi
+358 40 556 6260

Tuukka Tujula

art director
tuukka.tujula@cassius.fi
+358 50 574 9415

Antti Tuominen

Copywriter
antti.tuominen@cassius.fi
+358 40 528 4299
©Copyright Markkinointitoimisto Cassius oy
all rights reserved 2015.